Medarbejdere

NM

Forstander (NM)

Niels Martin
Hougaard Sørensen

Underviser i:
Fællestimer, Historie, Samfundsfag

  +4575756084

  Send e-mail

GO

Administrativ Leder (GO)

Gorm Olesen

Underviser i:

Matematik

KY

Pædagogisk Leder (KY)

Bodil Kynde

Underviser i:

Dansk

Varetager: Optagelse af elever, trivsel på skolen.

TH

Sekretær (TH)

Tina Handberg

Varetager:
Afgangsprøver, elevoptagelse, forældreinformation

AF

Lærer (AF)

Alexander Fangel

Underviser i:

Matematik, Kulturfag, Tysk, Gamification, Kano/Kajak

Varetager: Marketing, Uddannelsesvejledning

AD

Lærer (AD)

Anders Primdahl Dolmer

Underviser i:

Matematik, Fysik/Kemi, Outdoor, Volleyball, Floorball

Lærer (BJ)

Bodil Jespersen

Tillidsrepræsentant

Underviser i:

Dansk, Geografi, Glasværksted

Varetager:
Uddannelsesvejledning

CB

Lærer (CB)

Carsten Bai

Underviser i:

Dansk, Kristendom, Projekt 10

Lærer (CD)

Caroline Damsbo

Underviser i:

Matematik, Kristendom, Projekt 10, Outdoor

CF

Lærer (CF)

Casper Kobberøe Fink

Underviser i:

Matematik, Historie, Samfundsfag, Discgolf, Fodbold, Idræt

IT-vejleder

EB

Lærer (EB)

Emily Brahm

Underviser i:

Dansk, Håndværk og design, Designekspressen

HL

Lærer (HL)

Helle Langager Øxenbjerg

Underviser i:

Dansk, idræt og håndbold

HM

Lærer (HM)

Henrik Mortensen

Underviser i:

Idræt, Fysik/kemi, Volleyball, Badminton

Lærer (MA)

Mette Alstrup

Underviser i:

Dansk, Engelsk, Tysk,

IT-vejleder

MG

Lærer (MG)

Mette Gerlev

Underviser i:

Dansk, Engelsk, Musik

Me&We Ambassadør

Lærer (MH)

Maria Hove

På barsel

Lærer (MJ)

Malene S. Jeppesen

Underviser i:

Dansk, Håndværk og Design, Keramik

 

MLS

Lærer (MLS)

Margit Linden Sandfeld

Underviser i:

Engelsk, Kulturfag, Projekt 10, Krea

Lærer (MN)

Mia Lykke Nielsen

Underviser i:

Dansk

Lærer (MS)

Marie Sønderskov

Underviser i:

Dansk, Engelsk, Stil På Dit Liv, Projekt 10

Lærer (THY)

Tina Henneberg Hyldborg

Underviser i:

Engelsk, Idræt, Biologi, Designekspressen

Køkkenleder (EA)

Else Andersen

Varetager:
Syge elever, kostvejledning

Køkkenassistent (CG)

Charlotte Gylden (CG)

Varetager:
Elever i køkkenet

Køkken/rengøring (JU)

Bodil Just

Står for rengøring på skolen og er samtidig køkkenassistent

RH

Pedel (RH)

René Hansen

Skolens uundværlige supermand 🙂

BN

Pedelmedhjælper (BN)

Bjarne Søballe

 

JN

Pedelmedhjælper (JN)

Jens Nielsen